Witamy

Witamy serdecznie na BajkiOnline.com ! Jesteśmy darmowym katalogiem bajek online znalezionych w sieci. Nie pobieramy zadnych oplat, korzystanie z serwisu jest DARMOWE

Wyszukiwarka
Twoja wyszukiwarka
Polecamy


PostHeaderIcon Klub Winx

Druga seria

Druga seria zaczyna się w podziemnej twierdzy Lorda Darkara, gdzie młoda dziewczyna Layla próbuje uratować z niewoli swoje przyjaciółki wróżki. Niestety nie udaje jej się to. Spada w przepaść i wraz z podziemną rzeką wypływa na powierzchnię, docierając do Magix i Alfei, gdzie poznaje Winx. Layla wraz z Bloom, Stellą, Skayem i Brandonem wyruszają na pomoc wróżkom. W tym czasie Lord Darkar uwalnia z więzienia Trix i robi z nich swoje poddane. Pomimo trudności udaje się Winx ratować wróżki i w ten sposób każda poznaje swoją bliźniaczą wróżkę. Lord Darkar chce wykraść cztery części magicznego kodeksu ukryte w szkołach magii w Magix oraz w Wiosce Wróżek. Winx starają się zdobyć Charmix swoją drugą przemianę, dzięki której ich moc się zwiększy. Aby dostać Charmix Czarodziejka musi przezwyciężyć własne lęki. W szkole pojawia się nowy profesor Avalon, który jest szpiegiem Darkara w Alfei. Trix zdobywają wszystkie 4 części kodeksu, ale Darkar nie potrafi ich połączyć, gdyż do tego potrzebny jest mu płomień smoka. Porywa Bloom i zamienia ją w mroczną Bloom, żeby połączyła kodeks i uwolniła jego magię. Skayowi udaje się obudzić Bloom z mrocznego snu. Lord Darkar przegrywa, a kodeks zostaje zniszczony. Trix trafiają do wymiaru Omega.

Trzecia seria

W trzeciej serii dziewczyny Winx muszą zaprezentować swoje niesamowite umiejętności, by zaliczyć egzamin końcowy, dzięki któremu staną się pełnoprawnymi czarodziejkami i zdobędą transformację Enchantix, a także przybędzie im magicznych mocy. Ich błyszczące skrzydełka będą rozpraszać wokół siebie magiczny pył, który swoją mocą potrafi cofać złe czary. Niestety Trix, uwolniły się z wymiaru Omega, pomagając przy tym uciec Valtorowi - tajemniczemu i niebezpiecznemu czarownikowi. Valtor proponuje Trix współpracę. Ponadto, ma zamiar posiąść magiczne moce ze wszystkich planet. Stanowi on także wielkie zagrożenie dla Winx, a zwłaszcza dla Bloom, bo ma taką samą moc jak ona. W czasie licznych przygód dziewczyny odkryją, że posiadły dar zmniejszania się, co pozwoli im podróżować w równoległych wymiarach, do których normalnie nie miałyby dostępu. Obok czarodziejek Winx w 3 serii pojawią się m.in. magiczne zwierzęta, a także Syreny z ojczystej planety Layli, Andros, które będą pomagać dziewczynom w ich ekscytujących eskapadach.